1977 Chevrolet Camaro

Camaro

  • Chevrolet Camaro 1977
    350,V8

    Az első amerikai autóm a fehér sor 6-os Camaro volt.
    Két évig használtam és nagyon szerettem az összes hibájával együtt.
    Vágytam viszont egy V8-as után, ezért 2003 szeptemberben az eBay német oldalán megvettem ezt az ezüst Camarot.Berlinből (eredetileg svájci autó volt) Kölnbe szállíttattam majd onnan 2004 június elején hozattam haza.
    Az autó jó állapotban volt, néhány rozsdafolt és karc volt a karosszérián de semmi vészes dolgot nem fedeztem fel rajta.
    3 hónapig használtam minden gond nélkül amikor a váltó kifújta magából az olajat a nívópálcán keresztül és az autó borzasztó égett olajszagban megállt.

  • Ekkor határoztam el ,hogy az autót felújítom.
    Megvallom kezdetben nem akartam ennyire átalakítani illteve nem akartam rá ennyit költeni, de ha lúd legyen kövér alapon az egész autót felújíttattam. Hát bizony nem bántam meg. Az autóm a szememben olyan helyet foglal el a járművek között ,hogy csak a -leg-leg-leg-ként tudok róla beszélni. :))

  • Az autó szerkezeti részét a HEB Kft,jómagam és Nagy Zsolti barátom készítettük, a karosszéria munkát és a fényezést pedig Varga Attila hajdúszoboszlói mester végezte.
    Az autóba szerelt új alkatrészek a teljesség igénye nélkül:
    American Racing torqe thrust D felnik, BF Goodrich Radial T/A gumikkal
    P-S-T poligrafit szilentek és futómű alkatrészek
    Hooker leömlők Flowmaster kipufogódobok
    Koni állítható keménységű teleszkópok
    B&M váltókit
    T/A difiház
    Új féktárcsák,fékbetétek, fékdobok ,fémszövésű fékcsövek,féknyergek,fékrásegítő ,főfékhenger és fékmunkahengerek
    Új hűtő, hűtés és fűtéscsövek
    Új laprugók

  • A karosszérián a bal hátsó sárvédő lett lecserélve eredeti GM elemre,az ajtók alja és a küszöb egy része pedig újra lehajlítva.
    A színe az eredeti GM silver, rajta mattfekete matricából két Z28 csík.
    Új kristálylámpák világítanak elől, amik egyrészt nagyon jó fényt adnak ,másrészt nagyon jól mutatnak.(Esküszöm ,hogy nem gagyi)

  • Comp Cams vezérműtengely, Edelbrock EPS szívósor, Edelbrock Performer 600CFM karburátor, Proform gyújtáselosztó,Accel 8.8 gyújtókábelek, Cleevite csapágyak, ARP csavarok,Hooker leömlők, X-pipe rozsdamentes kipufogórendszer és Flowmaster Delta Flow dobok, gyári GM licenszes, mattfekete-chevy narancs Proform szelepfedelek.
    Az automata váltó B&M transkitet és egy 2000-es Holeshot konvertert kapott.

  • A belső eredeti, csak a szőnyeget kellett kicserélni amit sikerült gyáriban megrendelni. Mr Gasket ollós váltókar és egy Trans Am kormány dobja fel az egyébként szép belteret.

Hozzászólások

  1. Bontós  - 2006. április 22. 23:39

    Köszi Koni!!!

  2. pitta  - 2006. május 6. 19:20

    gyönyörű minden vasad!
    amúgy meg utállak! !jónagyvigyor
    pitta

  3. manóka  - 2006. május 11. 10:27

    Rohadtszép gyűjtemény! Graulálok!

  4. OldsMan  - 2006. május 15. 20:55

    Bontós köcsög! :))

  5. párduc007  - 2006. május 29. 21:44

    Mind szép. Csak így tovább!

  6. Szervíznorbi  - 2006. június 12. 23:30

    5x8 dugattyú!
    Bontós bácsi, vigyázz rájuk!!!

  7. bone  - 2006. június 25. 23:17

    Bontós, a dreamcars.hu nem működik!
    Valami Apache server jön be helyette.
    Cé ótók.

  8. Astro Balinko  - 2006. szeptember 7. 12:52

    Szia Bontós bácsi ! :)
    Ha egyszer ezt elakarod adni szóhatsz ! :)

  9. Moli  - 2006. december 16. 16:35

    Nagyon szépek, hát még a Buick!!
    Gratula!

  10. petair  - 2007. január 9. 23:39

    Huhh, ez a két Mopar-lepény!!!

  11. 1982_DeVille  - 2009. július 22. 00:00

    Ez a Chrysler Newport ebben a színben, ebben a formában, egyszerűen tökéletes. Iszonyat gyönyörű! Gratulálok hozzá :)

  12. Lord_KROK  - 2009. szeptember 16. 12:26

    Ezt az autót is láttam már Debrecenben! (sajna elég régen)

  13. sumesz  - 2009. december 21. 19:14

    Igen ez amarika hatalmas nekem nagyon tetcik:-)

  14. Lord_KROK  - 2011. május 25. 12:49

    Hali! A Buicknak ez az eredeti színe? (tehát ahogy megvetted és hazahoztad?)

  15. Tulkien  - 2012. május 16. 11:27

    Helló, merre vagy? Alkalomadtán a Furyt meg lehet majd lesni? Szép egy dög, meg a Newport is!
    Üdv!

  16. Tulkien  - 2012. május 16. 11:37

    Helló, merre vagy? Alkalomadtán a Furyt meg lehet majd lesni? Szép egy dög, meg a Newport is!
    Üdv!


Magyarország első amerikai autós magazinja 1998-as megszületése óta együtt fejlődik a hazai amerikai autós kultúrával.

Feladatunknak tekintjük a lehető legtöbbet megőrizni a magyarországi amerikai autózás elmúlt közel három évtizedéről.

Napló

Hozzászólások

A lap tetejére